Ritkán látok cukrászdákban olyan sütit amiben ilyen sok a máktöltelék, és egyszer egy Berlini cukrászdában találkoztam egy ehhez hasonló tortával, amire azonnal rákattantam és le szerettem volna utánozni otthon. A pontos receptet sajnos nem sikerült megszereznem,
de kísérletezgettem és sikerült egy szinte ugyan olyan tölteléket készítenem, a tetejére pedig nem rácsos tésztát tettem hanem egy tojáshabot, ami szerintem tök jól passzol hozzá. A máknak rengeteg jótékony hatása van, sok ásványi anyagot tartalmaz, jó csontritkulás ellen, öregedésgátló, és még sorolhatnám, de az én legfőbb indokom mellette, hogy nagyon finom. Tényleg függőséget okoz, szóval óvatosan ezzel a tortával, mert garantáltan hamar elfogy, és tuti ti is rákattantok majd:)
Hozzávalók 12 szelethez:
Tészta
- 60 g szobahőmérsékletű vaj
- 100 g cukor
- 1 tojás
- 200 g liszt
- 1 tk sütőpor
- csipet só
Töltelék
- 750 ml tej
- 2 csomag vaníliás pudingpor
- 100 g cukor
- 200 g darált mák
- 120 g vaj
- 200 g tejföl
Tojáshab
- 2 tojás
- 80 g cukor
- 200 g tejföl
A sütőt előmelegítjük 180 °C-ra. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, és a tortaforma aljára illetve oldalára nyomkodjuk egyenletesen. A töltelékhez 500 ml tejet felmelegítjük a cukorral, a maradék hideg tejben pedig csomómentesre keverjük a pudingporokat. Ha forró már a tej hozzáadjuk a pudingporos tejet, és közepes lángon addig főzzük amíg be nem sűrűsödik, majd levesszük a tűzről, és belekeverjük először a vajat, majd a tejfölt, végül a darált mákot. Ha jól összekeveredett egyenletesen eloszlatjuk a tésztával kibélelt formában, és kb. 30 percig sütjük, amíg a teteje el nem kezd barnulni.
Ha kész, kivesszük és elkészítjük a tojáshabot. Szétválasztjuk a tojásokat, a fehérjét a cukorral kemény habbá verjük, a sárgáját pedig kikeverjük a tejföllel, majd óvatosan beleforgatjuk a fehérje habot egy spatula segítségével, és a torta tetejére öntjük. További 20 percet sütjük, amíg a teteje szép színt nem kap. Ha kész, hagyjuk teljesen kihűlni.
Sok sikert hozzá!:)